Kiedy realizowane są turnusy rehabilitacyjne?
Turnusy rehabilitacyjne są realizowane na bieżąco według indywidualnych potrzeb Pacjenta. Termin pobytu ustalany jest podczas rozmowy z Działem Sprzedaży Pakietów SPA i Medycznych, zakładając rezerwację. Nie prowadzimy zorganizowanych turnusów grupowych, do których Pacjent musi dostosować swój terminarz. Obecnie pobyty rehabilitacyjne zawsze rozpoczynamy od niedzieli.
Jak długo trwają turnusy rehabilitacyjne?
Turnusy rehabilitacyjne: ortopedyczne, zdrowy kręgosłup, neurologiczne, dla Dziecka i dla Seniora trwają minimum 7 dni, 6 nocy z możliwością przedłużenia.
Co należy przygotować przed przyjazdem na turnus rehabilitacyjny?
Uprzejmie prosimy o zabranie następujących rzeczy: ubrania sportowego i dwóch par obuwia przeznaczonego do treningu na powietrzu i na sali gimnastycznej, stroju kąpielowego i obuwia na basen oraz wszelkiej posiadanej dokumentacji medycznej: aktualne zdjęcia RTG bądź CT (tomografia komputerowa), MRI (rezonans magnetyczny) na płytach CD, badanie EKG, itp.
Prosimy również o wypełnienie dołączonej do oferty lub maila karty pacjenta i odesłanie jej na oba dedykowane adresy:
kartapacjenta@columnamedica.pl
Karty Pacjenta dostępne są do pobrania także tutaj:
Pobierz Kartę Pacjenta Rehabilitacyjnego
Pobierz Kartę Pacjenta Dietetycznego
Pobierz Kartę Pacjenta Neurologicznego
Jakie są najważniejsze atuty turnusów rehabilitacyjnych w Columna Medica?
Dzięki urządzeniom takim jak DIERS Formetric 4D czy Frei Fenius Eco jesteśmy w stanie przeprowadzić specjalistyczne badanie funkcjonalne pozwalające postawić precyzyjną diagnozę. Daje to postawy do przygotowania indywidualnego programu rehabilitacyjnego. Każdy pacjent opuszcza naszą klinikę z określonymi zaleceniami do samodzielnego stosowania w domu. Odpowiednio wcześnie rozpoczęta indywidualna profilaktyka i rehabilitacja ruchowa pomoże chronić Twój kręgosłup poprawi Twoje codzienne samopoczucie i może zapobiec interwencji chirurgicznej w przyszłości.
Czym różni się rehabilitacja stacjonarna od ambulatoryjnej?
Rehabilitacja stacjonarna w Columna Medica obejmuje rehabilitację w komfortowych warunkach hotelowych połączonym ze Spa oraz zespołem saun i jacuzzi. Natomiast leczenie ambulatoryjne to zabiegi i badania wykonywane przez pracowników medycznych bez konieczności przebywania w danej placówce ponad 24 godziny. Rehabilitacja stacjonarna swoimi zaletami przewyższa rehabilitację ambulatoryjną. Przede wszystkim rehabilitacja stacjonarna to 100% czasu na rehabilitację. Pacjent przebywający na turnusie rehabilitacyjnym może całkowicie poświęcić swoją uwagę na rehabilitacji, a później zregenerować siły w zaciszu luksusowego pokoju bądź w strefie Medical SPA & Wellness. Dzięki temu, że gość pozostaje w klinice, zaoszczędza czas i pieniądze na dojazdy. Nie musi też stresować się czy trasa będzie przejezdna i czy zdąży na terapię.
Jak wygląda badanie Pacjentów w Columna Medica?
Dokładnie przeprowadzony wywiad, analiza dokumentacji medycznej i badanie lekarskie są w stanie określić, co jest przyczyną dolegliwości. Precyzyjna diagnoza to podstawa skutecznej rehabilitacji. Po konsultacji lekarskiej przeprowadza się badanie fizjoterapeutyczne mające na celu wykrycie przyczyny bólu wynikającego np. z bolesnych i skróconych mięśni, ograniczonych ruchowo stawów, osłabionych mięśni, ograniczonych ruchowo stawów. Następnie nasi Specjaliści przygotowują rekomendację odpowiednich zabiegów, dopasowanych do potrzeb każdego Pacjenta.
Kiedy realizowane są turnusy odchudzające?
Turnusy odchudzające są realizowane na bieżąco według indywidualnych potrzeb Pacjenta. Termin pobytu ustalany jest podczas rozmowy z Działem Sprzedaży Pakietów SPA i Medycznych, zakładając rezerwację. Obecnie pobyty odchudzające zawsze rozpoczynamy od niedzieli.
Jak długo trwają turnusy odchudzające?
Turnusy odchudzające trwają minimum 7 dni, 6 nocy z możliwością przedłużenia.
Co należy przygotować przed przyjazdem na turnus odchudzający?
Uprzejmie prosimy o zabranie następujących rzeczy: ubrania sportowego i dwóch par obuwia przeznaczonego do treningu na powietrzu i na sali gimnastycznej, stroju kąpielowego i obuwia na basen oraz wszelkiej posiadanej dokumentacji medycznej. Rekomendujemy także prowadzenie dzienniczka żywieniowego na kilka dni przed przyjazdem, co pozwoli na lepsze dostosowanie planu żywieniowego do każdego Pacjenta.
Prosimy również o wypełnienie dołączonej do oferty lub maila karty pacjenta dietetycznego i odesłanie jej na oba dedykowane adresy: