Centrum Medyczne znajduje się na pierwszym piętrze Columna Medica. Każdy z naszych Fizjoterapeutów posiada własny gabinet, dzięki czemu mogą pracować z Pacjentami w systemie 1:1. Wierzymy w bezinwazyjne metody badania i leczenia dysfunkcji narządu ruchu poprzez manualne działanie terapeuty oraz zabiegi rehabilitacyjne. Dzięki temu następuje szybsza redukcja bólu, poprawa elastyczności tkanek oraz zwiększenie zakresu ruchomości stawów.
Nasze wieloletnie doświadczenie i wiedza pozwoliły na stworzenie bogatej i odpowiednio opracowanej oferty turnusów rehabilitacyjnych oraz turnusów odchudzających. Dzięki temu przygotowaliśmy między innymi dedykowane pobyty, podczas których możliwa jest rehabilitacja seniora oraz rehabilitacja dziecka. Przede wszystkim jednak specjalizujemy się w rehabilitacji ortopedycznej, rehabilitacji kręgosłupa oraz rehabilitacji neurologicznej.
Z ofertą pobytów zapoznać się można w zakładce Pobyty Rehabilitacyjne
Zespół Medyczny tworzą profesjonaliści z zakresu fizjoterapii i rehabilitacji pod czujnym okiem światowej klasy specjalisty ds. rehabilitacji – Josefa Hesslingera, który w Columna Medica jest Dyrektorem ds. lecznictwa. Pod jego nieobecność zespołem kieruje Damian Danielski.
![]() |
![]() |
Josef Hesslinger Dyrektor ds. lecznictwa Columna Medica |
Damian Danielski Lider fizjoterapeutów Columna Medica |
Szybszy powrót do zdrowia Pacjentów Columna Medica możliwy jest również dzięki bogatemu zapleczu najnowocześniejszych sprzętów do fizjoterapii, takich jak:
Apart Diers formetric 4D służący do trójwymiarowej analizy kręgosłupa i chodu w warunkach statycznych i dynamicznych.
Aparat NEURAC służący do analizy i treningu stabilizacyjnego kręgosłupa i stawów obwodowych.
FMS – Functional Movement Screening – test sprawności układu ruchu. Na podstawie sposobu wykonania 7 zadań ruchowych z wykorzystaniem specjalistycznego przyboru wychwytywane są zaburzenia i ograniczenia narządu ruchu utrudniające codzienne funkcjonowanie lub osiągnięcie zadowalających wyników sportowych.
Icoon medyczny – urządzenie posiadające zmechanizowane głowice masujące, którego praca oparta jest na technikach masażu endermologicznego z wykorzystaniem multi mikrostymulacji. Pomaga w eliminacji problemów u podłożu których leżą nieprawidłowości związane z funkcjonowaniem układów limfatycznego, krążenia oraz mięśniowego. Likwiduje stany zapalne ścięgien oraz mięśni, uelastycznia blizny, poprawia perystaltykę jelit, pozytywnie wpływa na jędrność skóry po liposukcji, zmniejsza obrzęki limfatyczne i rozstępy.
USG – aparat do wykonywania badań obrazowych z pomocą którego możliwa jest dokładna i obiektywna diagnostyka struktur tkanek miękkich takich jak mięśnie, ścięgna i więzadła. Badanie funkcjonalne z wykorzystaniem USG pozwala na ocenę aktywności mięśni oraz ruchu poszczególnych struktur względem siebie.
Indiba – nowoczesne wielofunkcyjne urządzenie medyczne łączące pracę manualną terapeuty z działaniem radiofrenkwencyjnego prądu wysokiej częstotliwości. Stymuluje regenerację oraz naturalną odbudowę uszkodzonych tkanek. Terapia wpływa na zmniejszenie bólu i obrzęków limfatycznych oraz działa przeciwzapalne przyspieszając tym samym powrót do aktywności. Wykorzystuje się ją w terapii blizn i zrostów pooperacyjnych, wszelkich stanów zapalnych, nerwobóli, bóli kręgosłupa, naderwaniach mięśni, skręceniach stawów, pęknięciach i złamaniach kości, obrzękach oraz dnie moczanowej.
Aparat do krioterapii miejscowej – dzięki wykorzystaniu niskiej temperatury wspomaga leczenie świeżych urazów, stanów przeciążeniowych czy zmian zwyrodnieniowych. Działa także przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo, a w połączeniu z kinezyterapią zwiększa ruchomość stawów.
Aparaty do elektroterapii – urządzenia umożliwiające przeprowadzenie wiele rodzajów zabiegów przy użyciu prądu – m.in. jonoforezy, galwanizacji, elektrostymulacji, prądów interferencyjnych i Traberta oraz zabiegów Diadynamik i TENS. Wykorzystywany jest najczęściej do leczenia bólów kręgosłupa przewlekłych lub ostrych, stanów zapalnych stawów i tkanek miękkich, rwy kulszowej, chorób reumatycznych, bólów głowy i migren.
Urządzenie do ultradźwięków – aparat, którego głowica przenosi na tkanki falę mechanicznych wibracji w wyniku elektrycznej stymulacji. Powoduje to efekt mikro masażu tkanek z towarzyszącym mu efektem cieplnym, które poprawiają utlenienie i ukrwienie tkanek. Często stosowane przy bólach mięśni, rwie kulszowej, zwyrodnieniu stawów biodrowych i kolanowych, zespole bolącego barku czy ostrodze piętowej. Zabieg tego rodzaju wskazany jest również w terapii blizn i przykurczów czy zwłóknień mięśni.
Fala uderzeniowa – zabieg miejscowy z wykorzystaniem urządzenia generującego mechaniczne fale o niewielkiej częstotliwości. Fala wytwarzana jest w krótkim czasie, pod wysokim ciśnieniem – dzięki temu, po przyłożeniu głowicy to skóry, przenika przez nią na głębokość kilku cm. Zabieg stosowany jest najczęściej w schorzeniach takich jak: zmiany zwyrodnieniowe w okolicach nadgarstka, bóle ścięgien (m.in. zapalenie ścięgna rzepki, ścięgna Achillesa), ostrogi piętowe, łokieć tenisisty/golfisty, stany zapalne przyczepu mięśni oraz powięzi podeszwowej, bóle pourazowe, wzmożone napięcie mięśniowe, zwapnienia w okolicach ścięgien.
Łóżko wodne – urządzenie wykonujące wodny masaż na sucho. Masaż wykonywany jest ogrzanym strumieniem wody, który kierowany jest na ciało pacjenta pod ciśnieniem 4,5 barów. Dysze poruszają się od stóp do głowy, uderzając strumieniem wody w powierzchnię kauczukowej maty, co wywołuje przyjemne wibracje przenoszące się na całe ciało. Zabieg łagodzi bóle kręgosłupa, mięśni i stawów, poprawia krążenie, poprawia samopoczucie, łagodzi skutki stresu odczuwanego na co dzień.
Terapia manualna – jest jedna z metod fizjoterapii, której celem jest złagodzenie dolegliwości bólowych i możliwe trwała poprawa stanu zdrowia pacjenta. Może obejmować zarówno leczenie, jak i diagnostykę narządu ruchu. Opiera się na pracy ze stawami kończyn, kręgosłupa oraz mięśniami i pozostałymi tkankami miękkimi. Jako terapia holistyczna często obejmuje większy obszar niż tylko ten objęty aktualnymi dolegliwościami. Zalecana przy bólach kręgosłupa, stawów, nerwobólach, po niektórych zabiegach chirurgicznych (np. rekonstrukcja ACL).
FTM – Funkcjonalny Trening Medyczny. Jest to jednostka treningowa poświęcona na dobranie przez specjalistę ćwiczeń odpowiednich do problemów zgłaszanych przez pacjenta. Może obejmować instruktaż ćwiczeń, które pacjent będzie kontynuował samodzielnie po zakończeniu pobytu lub stanowić trening w warunkach sali ćwiczeń. Przed treningiem odbywa się badanie przez fizjoterapeutę, który wskazuje obszary wymagające interwencji w postaci zwiększenia mobilności czy wzmocnienia mięśni.
Ćwiczenia indywidualne – sesja ćwiczeń z terapeutą odbywająca się, w zależności od potrzeb, w gabinecie fizjoterapeuty lub na sali treningowej. Obejmuje zapoznanie pacjenta z ćwiczeniami ukierunkowanymi na poszczególne grupy mięśniowe i kontrolę ich prawidłowego wykonania, bądź w razie potrzeby, modyfikację ćwiczeń.
Masaż leczniczy – masaż wybranej części ciała dostosowany do potrzeb pacjenta. Wykorzystuje elementy masażu klasycznego, masażu tkanek głębokich oraz masażu funkcjonalnego – dobierane indywidualnie do stanu zdrowia pacjenta i jego schorzeń.
Terapia w wodzie – ćwiczenia w wodzie indywidualne lub grupowe dostosowane do schorzeń bądź zmian w ciele pacjenta. Zajęcia prowadzone są przez fizjoterapeutę, który zadając ćwiczenia czuwa jednocześnie nad ich poprawnym wykonaniem. Dzięki środowisku wodnemu, które znacząco zmniejsza obciążenie spoczywające na stawach, są szczególnie polecane po wszelkiego rodzaju operacjach, zarówno kręgosłupa jak i kończyn. Świetnie sprawdza się również w przebiegu chorób o podłożu neurologicznym. Woda wpływa także uspokajająco, poprawia krążenie krwi, zmniejsza obrzęki i uelastycznia mięśnie i więzadła.